Wzorzyste sukienki na wesele

Klasyczne sukienki na wesele to na ogół proste koktajlowe kreacje. Proste zarówno w swojej formie, jak i w kolorze, który w ich przypadku przeważnie jest pastelowy – beżowy, błękitny albo lekko fioletowy. To bezpieczne warianty, pasujące wszystkim kobietom. Wybierając dla siebie coś takiego, nie trzeba już o nic więcej się martwić, bo raczej nie ma takiej możliwości, by w pastelowej prostej sukience przyćmić jakkolwiek ubraną pannę młodą. Zwykle jest jednak tak, że goście też chcą wyglądać na weselu jak najlepiej. Panie, którym na tym zależy, nie muszą więc ograniczać się do kupowania samych pastelowych sukienek. Kreacje weselne nie muszą być nawet jednokolorowe. Zawsze dużo większe wrażenie robią przecież materiały wzorzyste, a z nich coraz częściej wykonuje się właśnie przepiękne suknie koktajlowe, które sprawdzają się i na wykwintnych przyjęciach, i na rodzinnych imprezach weselnych.

Z wzorami trzeba jednak umiejętnie się obchodzić. Zestawienie ich z nieodpowiednimi dodatkami może doprowadzić do istnej modowej katastrofy. Wzór lubi jednolite i proste tło. Jeżeli sukienka na wesele sama w sobie jest niesamowicie efektowna, na tyle efektowna, że wręcz trudno odwrócić od niej wzrok, warto by było ukazać ją wszystkim w obrębie jasnych i delikatnych dodatków – takich, które w przeciwieństwie do sukienki pozostaną wręcz niezauważone. Najlepszy wybór? Oczywiście dodatki w odcieniu cielistym, czyli nude. Warto poszukać takich, które będą zgrywać się z odcieniem skóry i łączyć z karnacją. Ten trik sprawi, że dodatki nie będą rozpraszać uwagi i odciągać wzroku od samej sukienki. To ona stanie się tu najważniejszym elementem stylizacji. No i tak właśnie powinno być.

Każda efektowna, a już zwłaszcza wzorzysta sukienka na wesele lubi więc stonowane, delikatne tło i tej zasady należy zawsze się trzymać. Nie ma sensu przyćmiewać kreacji zwariowanymi akcesoriami. Takie dodatki pasują wyłącznie do prostych sukienek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *